сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 121
home Скопје

Без струја утре жителите од улицата „1010“ во Козле

Без струја утре жителите од улицата „1010“ во Козле

Без електрична енергија утре од 9 до 11 часот ќе бидат жителите на улицата „1010“, односно броевите 53 и 55, во населбата Козле, соопшти Регионалниот центар за управување со кризи.

Прекинот, како што информира РЦУК повикувајќи се на известување од ЕВН, е поради технички зафати во дистрибутивната електро-мрежа.

Коронавирус