среда, 21. октомври 2020. Вести денес: 130
home Скопје

Без струја утре Орман и дел од Карпош

Без струја утре Орман и дел од Карпош

Без напојување со електрична енергија утре ќе останат дел од корисниците на општина Ѓорче Петров и Карпош.

Според известувањето од ЕВН Македонија АД во периодот од 08:30 до 14:30 часот, без електрична енергија ќе останат корисниците од село Орман во општина Ѓорче Петров,  додека од 09.00 до 14.00 часот, корисниците од булевар Партизански Одреди бр.10 и ул. Софиска, како и дел од корисниците од ул. Демир Трајко во општина Карпош.

Коронавирус