среда, 1. февруари 2023. Вести денес: 15
home Скопје

Без струја утре неколку скопски села

Без струја утре неколку скопски села

Неколку скопски села утре во одреден временски период ќе останат без струја поради технички зафати во дистрибутивната електромрежа.

Без струја од 8 до 15:30 часот ќе бидат корисниците од селата Рашче, Копаница, Бојане, Долно и Горно Свиларе, Радуша, Дворце, Орашје, Кондово, Кучково, Грачани, Караулата Чашка и Викенд населбата Веле Поле.

Од 08:30 до 10:30 часот без електрична енергија ќе останат корисниците од дел од селото Стајковци, поточно во околината на фирмата Оли – Шпед во општина Гази Баба.