понеделник, 19. октомври 2020. Вести денес: 106
home Скопје

Без струја утре населба Јане Сандански, село Волково и стопански Двор

Без струја утре населба Јане Сандански, село Волково и стопански Двор

Од ЕВН Македонија АД добивме известување дека на ден 28.09.2020 година ( понеделник ) без електрична енергија ќе останат:

– во периодот од 08.30 до 16.00 часот, дел од корисниците од вик. Нас. Јане Сандански. ( општина Студеничани )

– во периодот од 15.00 до 16.00 часот, дел од корисниците од село Вoлково и стопански Двор. ( општина Ѓорче Петров )

Коронавирус