петок, 30. октомври 2020. Вести денес: 144
home Скопје

Без струја утре корисници од село Усје

Без струја утре корисници од село Усје

Утре од девет до 15 часот без струја ќе бидат корисниците од село Усје на потегот кон манастирот, во општина Кисела Вода.

Информацијата за прекинот на електрична енергија ја соопшти Регионалниот центар за управување со кризи на град Скопје, според известување од ЕВН Македонија.

Коронавирус