сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Скопје

Без струја утре делови од повеќе скопски општини

Без струја утре делови од повеќе скопски општини

„ЕВН Македонија“ известува дека на ден 05.12.2018 година (петок), се планирани следните технички зафати во дистрибутивната електро-мрежа:

  • во периодот од 12:00 до 13:00 часот корисниците од ул.Будимпештанска (општина Карпош)
  • во периодот од 09:00 до 11:00 часот корисниците на дел од ул.Макајовски(бр.36 и бр.39), ул.Црвена Вода бр.36. (Општина Центар)
  • во периодот од 09:00 до 13:00 часот корисниците на дел од ул.Ѓуро Салај, дел од ул.Алекса Демниевски подулица 19, дел од ул.Даутица . (Општина Ѓ.Петров)
  • во периодот од 08:30 до 12:30 часот корисниците од ул.Илија Димовски-Гоче, ул.Кресна(АВРОРА) непарните броеви од 9 а до 19 а. (Општина Аеродром)

Коронавирус