вторник, 26. мај 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Скопје

Без струја утре делови од општините Илинден и Центар

Без струја утре делови од општините Илинден и Центар

Без електрична енергија утре од 8:15 часот до 15:30 часот ќе бидат потрошувачите во дел од селото Кадино и тоа околу „Деби“ маркетот, дел од ул.„11“ во општина Илинден, а од од 8:30 часот до 13 часот и киосците и другите објекти на бул.„Кочо Рацин“ пред Олимпискиот базен во општина Центар.

РЦУК по известување од ЕВН Македонија АД, соопшти дека прекинот на напојувањето со електрична енергија е поради планирани технички зафати во електро системот.

Коронавирус