петок, 15. јануари 2021. Вести денес: 182
home Скопје

Без струја утре делови од општините Аеродром и Центар

Без струја утре делови од општините Аеродром и Центар

Без електрична енергија утре ќе останат дел од корисниците од ул. 10 во с. Долно Лисиче и дел од истото село во Општина Аеродром, а од 08:30 до 12:00 часот корисниците од дел од ул. Даме Груев и неколку објекти помеѓу крстосниците од бул. Партизански Одреди и ул. Димитрија Чупоски во Општина Центар.

Од ЕВН-Македонија АД, прекинот во снабдувањето со струја е заради закажани технички зафати во дистрибутивната електро мрежа.

Коронавирус