вторник, 7. април 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Скопје

Без струја утре делови од општина Сарај

Без струја утре делови од општина Сарај

Поради планиран технички зафат во дистрибутивната електро-мрежа во Град Скопје утре без електрична енергија ќе останат делови од општина Сарај.

Во периодот од 08:30 до 15:00 часот корисниците од дел на село Матка и одмаралиштето „Матка“ во Општина Сарај.

Коронавирус