вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 156
home Скопје

Без струја утре делови од Кисела Вода и Центар

Без струја утре делови од Кисела Вода и Центар

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека на ден 04.10.2019 година  (петок) поради технички зафати во системот без електрична енергија ќе останат делови од општините Кисела Вода и Центар.

Во време од 08:30 – 15 часот дел од ул. Емил Зола и остаснатите кај училиштето Златан Сремац (о. Кисела Вода) и во време од 09 – 15 часот ул. Дамска во Општина Центар.

Локални избори 2021