четврток, 12. мај 2022. Вести денес: 206
home Скопје

Без струја утре делови од Ѓорче Петров и Сопиште

Без струја утре делови од Ѓорче Петров и Сопиште

Без електрична енергија утре од 09:00 до 10:00 часот ќе биде дел од улица „Мечкин Камен“, во општина Ѓорче Петров.

Како што информира Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, прекинот е поради закажани технички зафат.

Од 09:00 до 11:00 часот без струја ќе останат дел од корисниците на улица „Исаија Мажовски“, во општина Ѓорче Петров.

Без електричен напон од 09:00 до 12:00 часот ќе биде улица 23 во село Сопиште, од општина Сопиште.

Од 11:30 до 12,30 часот без струја ќе биде дел од село Пекљане, додека од 09:00 до 15:00 часот дел од село Орман, во општина Ѓорче Петров.

Коронавирус