недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 105
home Скопје

Без струја утре делови од Чучер Сандево и Карпош

Без струја утре делови од Чучер Сандево и Карпош

ЕВН Македонија известува дека утре, петок, без електрична енергија ќе останат делови од Општините Карпош и Чучер Сандово.

– во периодот од 09.30 до 14.00 часот, дел од корисниците од село Горно Оризари, како и корисниците од селата Бразда и Голиево. ( општина Чучер Сандево )

– во периодот од 10.30 до 13.30 часот, корисниците од ул. Вич бр.24 и бр.26. ( општина Карпош )

Коронавирус