среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 0
home Скопје

Без струја утре делови од Центар и селото Бардовци

Без струја утре делови од Центар и селото Бардовци

Без струја утре ќе бидат две улици во општина Центар и дел од селото Бардовци во општина Карпош.

Регионалниот центар за управување со кризи, повикувајќи се на известување од ЕВН Македонија, соопшти дека од 11 до 12 часот без струја ќе биде дел од улицата „50-та Дивизија“ и улицата „Јордан Мијалков“ во општина Центар, а од 11:30 до 14.30 часот улицата „1687“ во селото Бардовци.

Коронавирус