сабота, 10. декември 2022. Вести денес: 6
home Скопје

Без струја повеќе улици во Скопје

Без струја повеќе улици во Скопје

Без струја утре од 8 до 9 часот ќе останат корисниците од дел од улиците „Сердарот“ и „Иван Хаџиниколов“, а од 9 до 11 часот улиците „Урош Џудовиќ“ броевите: 1, 3а, и 3Б дел и „Осло“  броевите:4, 4а, 6, 8, 10, 10а, и 10б.

Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје прекинот со вода на неколку улици во Бутел поради дефект на Ф-200 милиметри на улицата „Бутелска“, што беше најавен за денеска се одлага поради лошите временски услови.

Qatar 2022