вторник, 2. август 2022. Вести денес: 68
АКТУЕЛНО

Македонија го слави Денот на Републиката-Илинден

home Скопје

Без струја повеќе делови во скопско, без вода корисници од Кисела Вода

Без струја повеќе делови во скопско, без вода корисници од Кисела Вода

Поради изведување технички зафати во дистрибутивната електро-мрежа утре без електрична енергија ќе останат дел од корисниците на општина Илинден и Сарај.

Од 10:00 до 11:30 часот,  без електрична енергија ќе останат корисниците  од селата Кадино, Марино и  месноста – Бела Земја во Општина Илинден, од 08:30 до 15:00 часот, корисниците од  ул. 12 во село Горно Соње во Општина Сопиште, од 08:30 до 15:00 часот корисниците од  дел од село Рашче и  од 09:00  до 13:00 часот корисниците од дел од село Бојане во Општина Сарај.

Од ЈП „Водовод и канализација“ информираат дека утре поради  изведување на водоводен приклучок на водоводна мрежа со пречник од Ф 125мм, на ул. Пушкинова бб, без  водоснабдување од  09:00 часот до завршување на интервенцијата,  ќе останат корисниците од истата улица во населба Кисела Вода.

Коронавирус