вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 1
home Скопје

Без струја голем дел од Скопје

Без струја голем дел од Скопје

Од „ЕВН Македонија“ АД соопштуваат дека поради технички зафати во дистрибутивната мрежа, без електрична енергија во текот на денот ќе останат делови од Скопје.

Во периодот од 9:00 до 15:00 часот без струја ќе бидат корисниците од дел од село Морани во општина Студеничани.

Понатаму во периодот од 8:30 до 14:30 часот струја ќе немаат ниту корисниците од фирмите „Фокус“, „Дарко Алексов и Славе Андреев“, „Синтек“, бензинската пумпа „Мустафа и Неат“, фурната „Валдрим Насуфи“, „Медикус Хелп“ и дел од некои други фирми на Качанички Пат во општина Карпош.

Како што информираат од ЕВН, без струја во периодот од 9:30 до 13:30 часот ќе бидат и корисниците од село Средно Коњари во општина Петровец, додека, пак, во периодот од 8:55 до 12:00 часот без струја ќе бидат и дел од корисниците од село Булачани, населба Кучевишка Бара, село Љуботен, населба Радишански Пат, село Виниче, село Црешево, село Раштак, населба Љуботенски Пат, село Страчинци, населба Радишани, село Радишани и село Смиљковци, во општините Бутел и Гази Баба.

Коронавирус