понеделник, 29. ноември 2021. Вести денес: 0
home Скопје

Без струја делови од Карпош и Сарај

Без струја делови од Карпош и Сарај

Без струја денеска во периодот од 09:00 до 14:00 часот ќе бидат дел од корисниците од село Љубин во општина Сарај.

Како што соопштија од РЦУК, прекин во снабдување со електрична енергија денеска во периодот од 09.00 до 15.00 ќе имаат корисниците од ул. „Никола Русински“ бр.6 – влез 1 и 2, во општина Карпош

Коронавирус