петок, 30. октомври 2020. Вести денес: 0
home Скопје

Без струја делови од Карпош и Кисела Вода

Без струја делови од Карпош и Кисела Вода

Од „ЕВН Македонија“ АД известуваат дека утре се планирани следните технички зафати во електро-системот на Град Скопје, а без електрична енергија ќе останат делови од две скопски општини.

• во време од 09,00 – 11,00 часот дел од корисниците од ул.Пушкинова зграда бр.4 влез 3 (О. Карпош);

• во време од 09,00 – 15,00 часот – делови од улиците Серска и 658 (о. Кисела Вода)

Коронавирус