вторник, 19. јануари 2021. Вести денес: 67
home Скопје

Без струја делови на Сарај и Кисела Вода

Без струја делови на Сарај и Кисела Вода

Од „ЕВН Македонија“ информираат дека поради технички зафати во дистрибутивната електромрежа, без електрична енергија ќе останат:

Од 9:15 до 10:15 часот корисниците од дел од с. Рашче (општина Сарај).

Од 7:00 до 12:00 часот објектите во околината на продавницата за мебел „Карат“ на ул. Борис Трајковски бр. 10. (општина Кисела Вода).

Коронавирус