среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 0
home Скопје

Без струја дел од Аеродром и село Љубош

Без струја дел од Аеродром и село Љубош

Од ЕВН Македонија АД информираат дека денеска поради технички зафати во електроенергетскиот систем во Градот Скопје без струја во определен временски период ќе останат дел од корисниците во населбата Стар Аеродром и во село Љубош.

Во периодот од 09:00 до 10:00 часот корисниците од ул.Вангел Тодоровски бр. 2 и бр.7, нас.Стар Аеродром. (општина Аеродром), додека во периодот од 08:30 до 15:00 часот корисниците на дел од с.Љубош, општина Студеничани.

Коронавирус