понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 0
home Скопје

Бесплатен јавен превоз по повод „Бела ноќ“

Бесплатен јавен превоз по повод „Бела ноќ“

По повод манифестацијата „Бела ноќ“ јавниот превоз ќе биде бесплатен на сите линии кои сообраќаат кон центарот на градот.

Како што соопштуваат од ЈСП, бесплатниот превоз ќе важи од 19 часот во сабота на 6 октомври, до 6 часот во недела на 7 октомври.

 

Најнови вести

Локални избори 2021