понеделник, 6. јули 2020. Вести денес: 8
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Скопје

БЕГ и Топлификација денес без вода

БЕГ и Топлификација денес без вода

Од ЈП Водовод и Канализација известуваат дека денеска (среда) поради санирање на уличен дефект од ф 125 мм на ул. Лондонска бб (во кругот на БЕГ), прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на БЕГ и Топлификација од 09:00 часот до санирање на дефектот (о. Карпош).

Парламентарни избори 2020