недела, 5. јули 2020. Вести денес: 0
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Скопје

Беџети, детално ќе зборува за политичката позадина на Матка

Беџети, детално ќе зборува за политичката позадина на Матка

Градоначалникот на Сарај Блерим Беџети, денеска со почеток во 12 часот во просториите на општина Сарај ќе има брифинг со новинарите потоа и изјава за медиумите, пишува Тетовасот.

Тој, во овој случај, детално ќе го објасни случајот со „Кањонот Матка“, каде Комисијата за антикорупција побара кривична пријава од Обвинителството и ќе достави детали за обвинувањата што тој ги направи против владата.

На јавните настапи, првиот човек на општината, Беџети, директно го обвинуваше премиерот Зоран Заев за мешање на владата во случајот, додека антикорупциската комисија стана алатка за политики за заплашување.

Парламентарни избори 2020