среда, 28. септември 2022. Вести денес: 0
home Скопје

Автобусот со број 50 од утре повторно ќе застанува во ГТЦ

Автобусот со број 50 од утре повторно ќе застанува во ГТЦ

Автобуската станица во Градскиот трговски центар од утре повторно ќе почне да функционира. Десет украински автобуси со број 50 на ЈПС ќе застануваат на таа автобуска станица.

Утрешното отворање на старо новата автобуска станица во ГТЦ денеска го најави градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов.

– Сега ја враќаме автобуската станица за број 50, наместо спроти Културниот – информативен центар ќе поминува низ ГТЦ. Тоа важи само за автобусот со број 50, рече Шилегов по потпишувањето договор со генералниот директор на компанијата Chariot Motors, Милен Милев за пробно користење електричен автобус за период од шест месеци низ улиците во Скопје.

Коронавирус