среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 46
home Скопје

Автобусите утре ќе сообраќаат по неделен возен ред

Автобусите утре ќе сообраќаат по неделен возен ред

ЈСП Скопје информира дека утре, петок (23.10.2020 год), поради државниот празник 23 Октомври- Ден на македонската револуционерна борба, автобусите од јавниот превоз ќе сообраќаат по неделен возен ред.

Истиот режим ќе важи и во сабота и во недела.

-Утре, петок (23.10.2020 год) и во недела (25.10.2020 год), дежурни ќе бидат три билетарници, односно од 7 до 19.30 часот отворени ќе бидат билетарниците на Транспортен центар и на Зелено пазарче, а билетарницата во Ѓорче Петров ќе работи од 7 до 13 часот, информираат од ЈСП Скопје.

Коронавирус