вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 199
home Скопје

Автобусите на ЈСП сообраќаат по неделен возен ред

Автобусите на ЈСП сообраќаат по неделен возен ред

Поради државниот празник 8 Септември – Ден на независноста, денеска јавниот превоз сообраќа по неделен возен ред.

Од ЈСП информираат дека дежурни се три билетарници: Транспортен центар 7-19:30 часот, Зелено пазарче 7-19:30 часот, Ѓорче Петров 7-13 часот.

Локални избори 2021