вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 100
home Скопје

Автобус се заби во дрво – сообраќајна несреќа во Автокоманда (ФОТО)

Автобус се заби во дрво – сообраќајна несреќа во Автокоманда (ФОТО)

Сообраќајна незгода во која автобус се заби во дрво се случи пред неколку минути во скопската населба Автокоманда. Според сведоштва од социјалните мрежи сообраќајката се случила кај вториот надвозник од Автокоманда кон Маџари.

Сообраќајот во овој момент се одвива отежнато, велат очевидци на фејсбук. Засега нема информација за причината за несреќата и за повредени во истата.

Коронавирус