четврток, 30. март 2023. Вести денес: 134
home Скопје

АУДИО: Шилегов со навреди кон советник кој ги штити кучињата скитници

АУДИО: Шилегов со навреди кон советник кој ги штити кучињата скитници

Градоначалникот Петре Шилегов на седница на градот на крајно понижувачки начин упатува навреди до советничка, која укажува на лошата состојба во прифатниот центар за кучиња скитници “Вардариште”. Покрај грубиот однос, бројни се и навредите и дисквалификациите, како и неможноста на неговата соговорничка да ја искаже својата мисла до крај.

Во аудиото кое до Лидер го доставиле загрижени советници, се слуша како на самиот крај градоначалникот Шилегов се заканува дека ќе ја исклучи од понатамошна дискусија советничката која според него наводно ширела лажни вести.