вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 126
home Скопје

Арсовска упати благодарност до Дорис Пак: Поддршката од ваква силна и моќна жена, доаѓа како резултат на моите заложби и визии Скопје да биде европски, модерен и современ град

Арсовска упати благодарност до Дорис Пак: Поддршката од ваква силна и моќна жена, доаѓа како резултат на моите заложби и визии Скопје да биде европски, модерен и современ град

Дорис Пак, претседателка на асоцијацијата на жени во Европската народна партија (ЕПП) и поранешна европратеничка, ја изрази својата поддршка за мене како иден градоначалник на Град Скопје и изјави дека Скопје заслужува да добие жена за градоначалник, професионалец и докажан менаџер. Поддршката од ваква силна и моќна жена, доаѓа како резултат на моите заложби и визии Скопје да биде европски, модерен и современ град, вели кандидатот за градоначалник на Град Скопје, Данела Арсовска.

-Женската солидарност, како посебен феномен е од важно значење за правилно развивање на општеството во сите негови сфери! Благодарност за поддршката!, пишува Арсовска на Фејсбук.

Коронавирус