четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 55
home Скопје

Арсовска: Скопје се дави во смет и диви депонии

Арсовска: Скопје се дави во смет и диви депонии

Независниот кандидат за градоначалник Данела Арсовска на својот Фејсбук профил објави фотографии од диви дипонии ширум Скопје.

-Скопје се дави во смет и диви депонии, кои некој не сака да ги види. До мене стигнуваат десетици фотографии од депонии од различни локации, дел ги објавувам и сега. Диви депонии во Скопје има во секое населено место. Во коментар можете да дополните со слики или локации од дивите депонии кои некој не сака да ги види и исчисти, напиша на Фејсбук, Арсовска.

Локални избори 2021