четврток, 9. февруари 2023. Вести денес: 10
АКТУЕЛНО

Огромен број човечки жртви во земјотресот, Турција поместена за три метри

home Скопје

Арсовска најави враќање на културната сцена во главниот град

Арсовска најави враќање на културната сцена во главниот град

Кандидатот за градоначалник на Град Скопје, Данела Арсовска денес оствари средба со Горан Путица, скопската андерграунд легенда, на која разговарале за враќање на културнта сцена во метрополата.

-Разговор за животот во Скопје, за враќање на културната сцена, за подобар квалитет на животот со Горан Путица, скопска андерграунд легенда, поим за искреност на цела една генерација на луѓе кои се бореа за поинаков живот, за модерно Скопје. Се е возможно ако имате вистински луѓе кои имаат знаење во својата област, а Горан е еден од нив. Скопјанка и скопска легенда. Заедно за современо Скопје! Напиша на својот Фејсбук профил Арсовска.