недела, 5. декември 2021. Вести денес: 42
home Скопје

Арсовска го прифати предизвикот на Тимчо: За Скопје треба да се направи многу (ВИДЕО)

Арсовска го прифати предизвикот на Тимчо: За Скопје треба да се направи многу (ВИДЕО)

Кандидатката за градоначалничка на Скопје Данела Арсовска, поддржана од ВМРО ДПМНЕ го прифати предизвикот на новоизбраниот градоначалник на Аеродром Тимчо Муцунски.

– За Скопје треба да се направи многу, а јас за 82 секунди набројувам дел од проектите кои што се приоритетни за Скопје, напиша Арсовска на својата Фејсбук објава.

Коронавирус