сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Скопје

Апсолутно мнозинство на ВМРО-ДПМНЕ и во советот на општина Аеродром

Апсолутно мнозинство на ВМРО-ДПМНЕ и во советот на општина Аеродром

ВМРО-ДПМНЕ освои мнозинство и во советот на општина Аеродром.

Имено, ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата во новиот совет на општината ќе има 14 советници, СДСМ 8 и Левица 5.

ВМРО-ДПМНЕ со нивниот кандидат за градоначалник Тимчо Муцунски издвојуваа победа уште во првиот круг против кандидатот на СДСМ Александар Филиповски- Цанде.

Коронавирус