сабота, 25. септември 2021. Вести денес: 0
home Скопје

АПЕЛ ДО СИТЕ ГРАЃАНИ: Вечерва невреме во Скопје, почитувајте ги овие препораки!

АПЕЛ ДО СИТЕ ГРАЃАНИ: Вечерва невреме во Скопје, почитувајте ги овие препораки!

Согласно најавите од УХМР и можноста за повторни врнежи на дожд и засилен ветар во текот на денешниот ден, Град Скопје апелира до граѓаните:

да го избегнуваат движење по патеки поккриени со дрвја.
да избегнуваат да ги паркираат возилата во близина на дрвја.

Екипите на Град Скопје ја следат состојбата на терен и истите се подготвени да интервенираат за санација на штетите предизвикани од евентуално невреме.

Коронавирус