петок, 15. октомври 2021. Вести денес: 155
Во живо

Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Лозово

home Скопје

Активист на СДСМ: На Вељо (Смилевски) сум му донел 1000 гласа, сега ќе му земам 2000

Активист на СДСМ: На Вељо (Смилевски) сум му донел 1000 гласа, сега ќе му земам 2000

Активисти на СДСМ од Бутел преку социјалните мрежи го искажуваат своето незадоволство од работата на градоначалникот на Општина Бутел Велимир Смилевски, кој како кандидат на СДСМ бара доверба за втор мандат.

-Oрганизација на митингот на СДСМ во Бутел, како да сте на опера. До пред четири години штабовите ни беа во кокошарници, сега на два ката, а ова е дно. Се покажа како се крадат парите на народот, те нашите пари. Срам ве било арамии. На Вељо сум му донел 1.000 гласа, сега ќе му земам 2.000. Човек да ви даде фотелја да ви го види лицето, пишува активистот на СДСМ.

Во објавата апелира до сите кои на минатите избори гласале за Петре Шилегов, сега да гласаат за Бени Шакири.

Коронавирус