недела, 4. јуни 2023. Вести денес: 71
home Скопје

Агресивни кучиња на плоштадот Македонија, граѓаните исплашени (ВИДЕО)

Агресивни кучиња на плоштадот Македонија, граѓаните исплашени (ВИДЕО)

Група кучиња скитници утрово биле забележани на плоштадот Македонија како лаат и ги вознемируваат минувачите, а според сведочењата на граѓани кои се нашле таму, малку фалело неколкумина од нив да бидат и каснати.

Инаку, во полицискиот билтен секојдневно се регистрирани напади на кучиња скитници.

Од ден во ден се зголемува бројот на граѓани кои пријавуаат дека се каснати од кучиња скитници.