вторник, 2. јуни 2020. Вести денес: 163
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Скопје

Аеродромци со порака до Марин: Криминалци, марш од Аеродром (ФОТО)

Аеродромци со порака до Марин: Криминалци, марш од Аеродром (ФОТО)

Голем број на граѓани, жители на општината Аеродром, денес се собраа на протест да го искажат својот револт поради неисполнетите ветувања на градоначалникот Златко Марин од СДСМ.

И покрај ветувањата на надлежните, и покрај она што Марин го говореше во предизборната кампања, во Аеродром ќе се гради огромна зграда на постојното зеленило.

Според одобрението за градба, издадено од општината, на парцелата пред Мајчин дом ќе се гради станбено-деловен објект со вкупна површина од 3.500 метри квадратни.

Аеродромци порачаа:

Гласав за уништување на зеленилото во Аеродром.

Криминалци, марш од Аеродром, Марин!

 

 

Коронавирус