сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 0
home Скопје

Аеродром, Карпош и Кисела Вода утре без струја – еве ги деталите

Аеродром, Карпош и Кисела Вода утре без струја – еве ги деталите

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека на ден 22.10.2021 година (петок) поради веке закажани технички зафати во мрежата, без напон ке останат:

– Во време од 08.00 – 15.00 часот дел од бул. Видое Смиелвски Бато – боревите 1, 3, 5 и 9 (карши ПСС) (о. Аеродром);
– Од 09.00 – 11.00 часот дел од ул. Црниче (о. Кисела Вода);
– Од 09.00 – 13.00 часот дел од ул. Илија Димовски – Гоче од бр. 4 – 10 (о. Аеродром) и
– Во време од 10.00 – 14.00 часот дел од ТЦ Олимпико на бул. Митрополит Теодосие Гологанов, објекти од ОК Хотелот и ОК Хотел (Ибис Хотел) на вториот кат (о. Карпош).