сабота, 4. јули 2020. Вести денес: 36
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Скопје

35 новозаразени во Скопје, речиси половината од нив се од Чаир – Останатите новозаболени се од овие скопски општини!

35 новозаразени во Скопје, речиси половината од нив се од Чаир – Останатите новозаболени се од овие скопски општини!

Од вкупно 89 новозаболени од Ковид-19 на целата територија на Македонија, 35 се од подрачјето на град Скопје.

Распоредено по населби статистиката е следна:

Чаир – 14
Студеничани – 5
Гази Баба – 3
Карпош – 3
Сарај – 3
Аеродром – 2
Бутел – 2
Кисела Вода – 1
Центар – 1

Како што и претходно објавивме, во последново деноноќие починаа 7 пациенти позитивни на вирусот Ковид – 19.

Парламентарни избори 2020