вторник, 7. јули 2020. Вести денес: 127
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Скопје

15 фламинга пристигнаа во ЗОО Скопје

15 фламинга пристигнаа во ЗОО Скопје

15 фламинга пристигнаа во Зоолошката градина во Скопје.

-Фламингата се млади, на возраст кога ја немаат достигнато розовата боја, специфична за карипски фламинга. Преку исхрана со специјален вид на црвени ракчиња, во наредните години тие полека го добиваат целосно розовиот пигмент, а додека се млади нивната боја е повеќе сиво – розова – информира Тина Мицковска, портпарол на ЗОО Скопје.

Парламентарни избори 2020