петок, 28. јануари 2022. Вести денес: 0
home Општини

Жител од Струшко без лиценца вршел такси превоз

Жител од Струшко без лиценца вршел такси превоз

Возач од струшкото село Долно Татеши заработи кривична пријава поради вршење такси превоз без лиценца и соодветна документација, соопшти денеска СВР Охрид.

Според информацијата, ОВР Струга поднесе кривична пријава против Б.М.(56) од селото Долно Татеши, поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „вршење јавен превоз без поседување лиценца“.

– При контрола на лица и превозници, кои вршат јавен превоз на патници, извршена на 20 октомври годинава, полициските службеници констатирале дека пријавениот, со своето патничко возило „Мерцедес“, врши нелегален такси превоз на патници, без лиценца и друга соодветна законска документација, појасни пртпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски. (МИА)

Коронавирус