петок, 27. јануари 2023. Вести денес: 72
home Општини

Жена од гостиварско излегла од дома наместо да седи во изолација, следува казна

Жена од гостиварско излегла од дома наместо да седи во изолација, следува казна

ОВР Гостивар поднесе кривична пријава против С.З.(38) од с.Неготино, гостиварско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здраствените прописи за време на епидемијата“.

На 12.08.2021, полициски службеници од ОВР Гостивар извршиле контрола и констатирале дека пријавената не се наоѓа во домот и покрај тоа што имала решение за изолација од Државниот санитарен и здравствен инспекторат.