понеделник, 3. октомври 2022. Вести денес: 128
home Општини

Земјотрес го стресе Охрид

Земјотрес го стресе Охрид

Земјотрес со јачина од 2,5 степени попладнево бил почувствуван во охридскиот регион.

Епицентарот на земјотресот бил на 6 километри источно од Охрид на длабочина од 6 километри.

Овој регион беше погоден од серија земјотреси на почетокот на летото, минатата година.

Коронавирус