понеделник, 6. декември 2021. Вести денес: 0
home Општини

Здравески: Без никаква транспарентност се избрани Комисијата и Агенцијата која го организира Пиво фест (ВИДЕО)

Здравески: Без никаква транспарентност се избрани Комисијата и Агенцијата која го организира Пиво фест (ВИДЕО)

Во општината предводена од Илија Јованоски и Миле Талески не се знае кој јаде и кој пие, но кога нивните лични интереси се во прашање, и тоа како знаат што прават, истакна на денешната прес-конференција Виктор Здравески од ОК на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп.

Здравески обвинува дека без никаква транспарентност се избрани Комисијата и Агенцијата која го организира Пиво фест.

Целата негова прес-конференција погледнете ја во продолжение:

Коронавирус