среда, 16. октомври 2019. Вести денес: 74
home Општини

Заврши реконструкцијата на Северен Булевар во Кавадарци (ВИДЕО)

Заврши реконструкцијата на Северен Булевар во Кавадарци (ВИДЕО)

Нова атмосферска канализација и целосно нов слој на асфалт доби една од најнзачајните сообраќајници во Кавадарци, Северен Булевар.

Заврши и втората фаза од реконструкцијата која се одвиваше од спојот со булевар „Никола Минчев“ се до „Шишка“. Проблемите кои се случуваа особено при пороен дожд сега се минато. Трасата е подгината за 1,5 метри.

Увид во завршените градежни работи денеска изврши градоначалникот Митко Јанчев, кој најави целосно осветлување на Северен Булевар, а до крајот на годината реконструкција и на улица „Шишка“…