среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Општини

Завршена реконструкцијата на една од главните улици во Кавадарци

Завршена реконструкцијата на една од главните улици во Кавадарци

Се работи интензивно и оваа вечер. По завршувањето со асфалтирање на ул.7ми Септември се обележува хоризонталната сообраќајна сигнализација, напиша на Фесјбук, градоначалникот на општина Кавадарци, Митко Јанчев.

Коронавирус