понеделник, 9. декември 2019. Вести денес: 31
home Општини

Затворен за сообраќај патот од Драчево кај пругата до село Лисиче

Затворен за сообраќај патот од Драчево кај пругата до село Лисиче

Од денеска ќе биде затворен за сообраќај патот од Драчево кај пругата до селото Лисиче, информира Авто мото сојузот на Македонија.

Прекинот е поради асфалтирање на патот, а активностите ќе траат една недела.