петок, 7. октомври 2022. Вести денес: 11
home Општини

Жална слика од Кривогаштани: Дури се возите со хеликоптерите луѓе немаат пари да си купат основни работи за да го преживеат денот

Жална слика од Кривогаштани: Дури се возите со хеликоптерите луѓе немаат пари да си купат основни работи за да го преживеат денот

Жално кога цело лето, цела една фамилија станувала во 3 часот после полноќ за да се набере ова жолто злато за на крај да заврши на депонија и никој да не се запраша како таа фамилија ќе ја преживее оваа година, велат од ОК на ВМРО-ДПМНЕ Кривогаштани.

-Дури се возите со хеликоптерите луѓе немаат пари за да си купат основни работи за да го преживеат денот.
Срамота за една Држава е оваа глетка…
Ќе ве стигне казната од народот многу порано отколку што мислите, пишуваат од Општинскиот комитет на Фејсбук.

Коронавирус