сабота, 18. септември 2021. Вести денес: 79
АКТУЕЛНО

ЦРН РЕКОРД НА ПОЧИНАТИ ВО ЗЕМЈАВА: Денеска над 40 починати, НАЈМЛАДИОТ НА САМО 18 ГОДИНИ!

home Општини

Забрана за сообраќај на тешки товарни возила на патот Маврово-Дебар

Забрана за сообраќај на тешки товарни возила на патот Маврово-Дебар

На патниот правец крак Маврово – Дебар од 17.20 часот е воведена забрана за сообраќај на тешки товарни возила.

Од ЈП Македонија пат соопштија дека забраната е воведена поради врнежи од снег.

Коронавирус