петок, 30. септември 2022. Вести денес: 70
Во живо

„Промените се случуваат, секогаш со народот“: Мицкоски во посета на општина Јегуновце

home Општини

За три часа во Тетово санкционирани 19 возачи за брзо возење

За три часа во Тетово санкционирани 19 возачи за брзо возење

Во рамките на континуираните активности што ги презема Секторот за внатрешни работи Тетово-Полициска станица Тетово за поголема безбедност на патиштата и улиците на поширокото тетовско подрачје вчеравечер (9 јуни) од 20 часот и 30 минути до 23 часот и 30 минути спроведена е контрола на брзината со која се движат возилата во и надвор од населено место.

Во контролата реализирана со таканаречен „ноќен радар“, биле откриени и законски санкционирани вкупно 19 прекршоци, односно пречекорувања на максимално дозволената брзина.

На сите прекршители изготвени им се законски предвидените поднесоци.

Коронавирус